poniedziałek, 14 listopada 2016

Zmniejsz wymagania

Coraz częściej nie zauważamy tego co nas otacza. Nie doceniamy tego co mamy, a wymagamy zdecydowanie za dużo, pytanie tylko dlaczego ? Siła internetu w dzisiejszym świecie jest tak potężna, że możemy pokazać dosłownie wszystko. Najczęściej są to rzeczy przyjemne dla oczu i miłe dla umysłu. Czy zauważyliście może, że przeglądając ładne zdjęcia czujemy się "fajnie" i w pewnym sensie zapominamy o życiu codziennym ? Później jednak bez świadomości wymagamy od życia więcej niż możemy mieć, a to z kolei powoduje że czujemy się coraz częściej nieszczęśliwi. Zgadzam się z tym, że w internecie możemy zaczerpnąć inspiracji, ale czy my czasem nie robimy tego nagminnie?  Przykładem jest popularny Instagram; pełno ładnych i przyjemnych dla oczu zdjęć, dzięki którym możemy na chwilę wyłączyć się z życia codziennego i poczuć się "fajnie" oglądając najczęściej profile osób, które mają w naszych oczach niesamowite życie. Po wyłączeniu wracamy do rzeczywistości zastanawiając się nad naszym jakże szarym życiem; bo przecież ktoś ma lepiej od nas, żyje lepiej, a my właśnie musimy wracać do własnych obowiązków. Oglądając to, zapominamy o drobnostkach i chcemy mieć więcej niż w rzeczywistości możemy posiadać.

Wszystko dzieje się w naszych głowach. Dlaczego coraz rzadziej cieszymy się z błahych czynności czy rzeczy? Przecież zwykłe wyjście na spacer czy wypicie herbaty może sprawiać radość. Jedną z głównych zasad żeby cieszyć się taką prostą chwilą jest odstawienie telefonu. To on powoduje że nasz umysł przy tych prostych czynnościach jest zdekoncentrowany i nie skupia się na nich.
Skup się na czynności, którą w danej chwili wykonujesz. Spróbuj ! DZIAŁA !6 komentarzy:

 1. Mega fajnie piszesz, przyjemnie sie czyta :) Zgadzam się z tobą :)

  MELA BLOG ¦

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny motywujący post:) Postaram się wprowadzić część rad w życie i zobaczymy co z tego wyjdzie!
  http://uglyographyy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo motywujący post! Masz rację, najpierw oglądamy kolorowe profile ludzi, zazdroszcząc im cudownego życia a przecież by odrobinie chęci sami możemy żyć kolorowo :)
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. A może zamiast zmniejszać wymagania należy wręcz przeciwnie, dążyć do spełnienia marzeń? Chcesz mieć figurę jak panna z Instagrama? Zapisz się na siłownię. Marzysz o drogim telefonie lub kosmetyku? Zacznij odkładać pieniądze.
  Jasne, cieszmy się chwilą, ale nie zapominajmy o osiąganiu małych celów. :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj nie chodzi o to zeby nie realizować swoich marzeń, ale o to że ludzie często uważają, że szczęście jest gdzies daleko. Nie zauważają go w prostych czynnościach.

   Usuń
 5. Świetny wpis, stawiamy sobie cele, których tak naprawdę nigdy nie zrealizujemy a potem się dziwmy skąd te wszystkie depresje.
  https://malinowa-panna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń