poniedziałek, 24 października 2016

Początek

Szczerze ? Totalnie nie mam pojęcia jak się zabrać do napisania pierwszego posta, mimo że nie jest to mój pierwszy raz w sferze blogsfery. Nie było mnie tu ponad 2 lata, dużo się zmieniło; pewne sprawy zostały zamknięte, a jeszcze inne dopiero się rozpoczynają. Pomimo tego, że poprzedni blog prowadziłam przez około 4 lat to co jak co, ale wypadłam z wprawy. Długo zastanawiałam się nad założeniem kolejnego i chyba wraz z kolejnym etapem w życiu nadszedł ten moment. Poprzedni blog był stricte modowym, ten zatem będzie o różnorodnej tematyce, jednak trzymający się jednego tematu, a właściwie będzie to temat odbiegający od dzisiejszej teraźniejszości. Będzie on skupiał się na naturalnym środowisku, wrażliwości człowieka na otaczający świat, będzie pokazywał życie od tej spokojniejszej strony, z dala od hucznych ulic i prędkości życia codziennego, będzie o tym co w życiu jest ważne, a o czym ludzie na co dzień zapominają.

Poprzez prowadzenie bloga chciałabym poznawać siebie i rozwijać własną osobowość. Czuję też że pisanie nie jest moją mocną stroną, niekiedy brakuje mi swobody w wypowiadaniu się, dlatego tutaj chcę rozwijać tą umiejętność.

Nie ukrywam też że założyłam bloga, aby zagospodarować swój wolny czas i wykorzystać go w produktywny sposób. Wiem jak to jest i ile faktycznie trzeba poświęcić czasu, aby stworzyć coś w sieci. Przez te 4 lata, kiedy zajmowałam się prowadzeniem poprzedniego, nigdy nie zaprzątałam sobie głowy zbędnymi myślami, zawsze miałam gdzieś z tyłu, że po zajęciach mam do napisania posta, a to nie było takie hop siup jak się może wydawać (zrobienie zdjęć, ich wybranie, obrobienie i wreszcie stworzenie posta zajmowało około 2-3 godziny). Kiedy przestałam prowadzić bloga, zaczęły się schody i rozpoczął się najgorszy okres w moim dotychczasowym życiu na myśl którego do teraz mam łzy w oczach. Zaczęłam ZA DUŻO myśleć, miałam ZBYT DUŻO czasu na wymyślanie negatywnych teorii, do takiego stopnia że zaczęłam się bać życia, ale o tym może innym razem :) 

Chce stworzyć coś, co będzie przewodnikiem dla samej siebie, a zarazem będzie pamiętnikiem do którego będę mogła wrócić za kilka lat.